וטרינר חירום

לחצו על הכפתור כדי להגיע לוטרינר תורן זמין בכל שעה ביממה

השירותים שלנו

טיפולי חירום

לפעמים הכלב שלך צריך להגיע לוטרינר באופן מיידים ולקבל טיפול חירום. לחצו על הכפתור ליצירת קשר עם וטרינר חירום

ייעוץ מקצועי

לפעמים כל מה שצריך זה גורם מקצועי שיגיד לך מה לעשות, ואם בכלל צריך להגיע מהר לוטרינר תורן בצורה מיידית

וטרינר תורן

אם אתם זקוקים לראות וטרינר חירום באופן מיידי, הגעתם למקום הנכון. לחיצה אחת על הכפתור והכלב שלכם בידיים טובות

וטרינר תורן | מתי צריך לרוץ לוטרינר | מגזין כלבים

הכלב שלכם נמצא בסכנה? צרו קשר עכשיו עם וטרינר תורן שיכול להעניק טיפול לכלב בכל שעות היממה!

 

מגזין כלבים יצר קשר עם מרפאות וטרינריות בכל הארץ כדי שתוכלו למצוא וטרינר חירום שיכול לקבל אתכם ממש עכשיו – גם אם אמצע הלילה ואפילו בשבתות וחגים.

מתי להגיע לוטרינר חירום?

לא תמיד אנחנו יודעים מתי חשוב להגיע לוטרינר באופן מיידי, גם באמצע הלילה או בסופי שבוע, ומתי אפשר לחכות למחר ולקבוע תור מהר. מגזין כלבים אסף עבורכם כמה אירועים שעלולים לקרות לכל כלב (וגם חתול) ובהם חשוב לרוץ לוטרינר בהקדם האפשרי. 

 

כמובן שאנחנו לא יכולים לסקר כל מקרה אפשרי, ולכן אנו קוראים לכם, בעלי הכלבים, להפעיל שיקול דעת בכל מקרה ומקרה. הכלב שלכם סומך עליכם שתעשו את ההחלטה הנכונה

כלב נפגע בתאונת דרכים

אם כלב נפגע בתאונת דרכים, גשו למרפאה וטרינרית בהקדם האפשרי. לפעמים כלבים נראים בסדר גמור גם אחרי תאונה, אך הם עלולים לסבול מדימומים פנימיים.

דימומים פנימיים שלא נראים במבט חיצוני עלולים לגרום לסכנת חיים של ממש. כבר קרו מקרים שבהם בעלי כלבים הלכו לישון במחשבה שהכלב לא נפגע באורח רציני, אך בבוקר הם גילו את גודל הטעות שלהם.

אגב, גם אם הכלב שלכם הסתובב ברחוב לבד ומתנהג באופן לא שגרתי עם חזרתו הביתה – מומלץ לפנות למרפאה וטרינרית בהקדם האפשרי. יכול להיות שהוא היה מעורב בתאונת דרכים ואתם כלל לא יודעים על כך.

נחש הכיש כלב

הכשות נחש נפוצות בעיקר בעונות האביב והחורף, בניגוד לעונות הסתיו והחורף, אז הנחשים נכנסים לתרדמת חורף. כלבים סקרנים שאוהבים לדחוף את הראש לשיחים ולאזורים חבויים עלולים לגרום לנחשים להפעיל את מתקפת ההגנה שלהם.

פעמים רבות נשמע את הכלב צווח מכאבים ומתנהג בכאב, אך לא נדע שהוא הוכש על ידי נחש. במידה ואתם חושבים שהכלב שלכם הוכש על ידי נחש, או במידה ויש לו נפיחות ברגליים או בפנים – קחו אותו למרפאה וטרינרית לטיפול חירום בהקדם האפשרי!

כלב ננשך או כלב מדמם

לפעמים בגינות הכלבים, בחופי הכלבים או סתם כך ברחוב, הכלב שלנו עלול למצוא את עצמו במריבה מול כלב אחר. יש לכך המון סיבות אפשרויות, וניתן לקרוא עליהן כאן.
במידה וכלב נשך כלב אחר, חשוב שתתייעצו עם וטרינר. לפעמים פצעי הנשיכה החיצוניים עלולים להטעות.
למרות שהם קטנים, הפגיעה הפנימית עלולה להיות חמורה הרבה יותר: כלי דם עלולים להינזק ולגרום לשטפי דם פנימיים או אפילו נמק.

במקרה כזה, ייתכן שהכלב שלכם סובל מפגיעה קשה ואתם לא מודעים כלל לגודל הסכנה שהוא חשוף אליה. פנו לוטרינר כדי להגן על הכלב.

כלב עם בעיות בדרכי הנשימה

ממש כמו בני אדם, למערכת הנשימה של כלבים יש תפקיד חיוני. עם זאת, כלבים נעזרים במערכת הנשימה שלהם כדי לקרר את הגוף שלהם.

במידה והכלב מתקשה לנשום, הוא מראה סימנים של קושי נשימה או שבית החזה שלו לא נע בקצב נשימות רגיל – אנא פנו לוטרינר חירום כדי לוודא שהוא בסדר, או להעניק לו טיפול חיוני להציל את חייו במידה שהוא לא.

כלב מתקשה לעמוד וכלב מתקשה ללכת

במידה והכלב שלכם מתקשה לעמוד באופן פתאומי, מאבד את שיווי המשקל או לא דורך על הרגליים שלו כרגיל – ייתכן ומדובר במצב חירום ויש לפנות מיד אל וטרינר תורן לבדיקת חירום.

כלבים עלולים להתקשות בפעולות הפשוטות האלה של עמידה והליכה כרגיל בגלל מספר סיבות: פגיעה נוירולוגית, שבר, פריצת דיסק וסיבות נוספות. יש לאבחן באופן מיידי את הכלב כדי לוודא שהוא לא נמצא בסכנת חיים.

כלב מדמם מהאף

אם הכלב שלכם מדמם מהאף או מהריריות מסיבה שאינה ברורה, ייתכן והוא הורעל. דימום מהאף הוא אחד התסמינים של הרעלה בכלבים.

כלבים עלולים להיות מורעלים בשל מגע עם רעלים שהוצבו להדברת עכברים ומזיקים אחרים, או בשל הרעלה מכוונת.

במקרה והכלב שלכם הורעל – החיים שלו בסכנה גדולה יותר ככל שעובר עוד ועוד זמן לפני שהוא מפונה למרפאה וטרינרית בחירום.

כלב מקיא הרבה או כלב מקיא דם

הקאות עשויות להעיד על מגוון של בעיות. עם זאת, לא בכל פעם שהכלב מקיא צריך לרוץ אל וטרינר תורן. אם מדובר בהקאה חד פעמית, או בהקאה מדי כמה חודשים – מומלץ להתייעץ עם וטרינר, אך לא צריך להתקשר באמצע הלילה.

לעומת זאת, אם הכלב שלכם מקיא ללא הפסקה, הכלב מקיא דם או שהוא מנסה להקיא רבות ולא מצליח – עדיף לכם לגשת למרפאה וטרינרית בהקדם האפשרי.

מעבר לסיבה שהכלב שלכם מקיא, אל תשכחו שהקאות מרובות עלולות לגרום להתייבשות, ולכן לסכנת חיים בפני עצמם.

כלב משלשל הרבה או כלב משלשל דם

גם במקרה של שלשול, ממש כמו בכלבים מקיאים, אם מדובר במקרה חד פעמי, או שהוא חוזר לעתים רחוקות, כדאי לכם להתייעץ עם הוטרינר המטפל, אך אין סיבה לרוץ לטיפול רפואי באמצע הלילה.

עם זאת, במידה וכלב משלשל בלי הפסקה, או שהוא משלשל דם – גשו לוטרינר חירום בהקדם האפשרי. הדבר נכון בייחוד אם מדובר בגור משלשל או בכלב קטן.

לעומת זאת, אם הכלב שלכם מקיא ללא הפסקה, הכלב מקיא דם או שהוא מנסה להקיא רבות ולא מצליח – עדיף לכם לגשת למרפאה וטרינרית בהקדם האפשרי.

מעבר לסיבה שהכלב שלכם מקיא, אל תשכחו שהקאות מרובות עלולות לגרום להתייבשות, ולכן לסכנת חיים בפני עצמם.