מה הגזע האהוב בישראל, וכמה כלבים קשישים חיים כאן? פורסמו הנתונים הרשמיים

תוכן עניינים

כמו בכל שנה, משרד החקלאות פרסם את הנתונים הרשמיים על אוכלוסיית הכלבים בישראל. בשנה האחרונה עלה מספר הכלבים הרשומים בכעשרים אלף, וכיום רשומים בישראל קצת פחות מחצי מיליון כלבים, עם קטן לכלבים הזכרים על פני הנקבות.

על פי נתוני המשרד, ממוצע גילאי הכלבים בארץ עומד על 6.5 שנים, אך ישנם כ-6,000 אלפים כלבים בני 15 שנים.

בשנה האחרונה נרשמו לא פחות מ-56,219 כלבים חדשים. הגזע שנמצא במקום הראשון במספר הכלבים שנרשמו השנה הוא שיצו, שרשם 3,074 כלבים. במקום השני, פומרניין עם 2,640 כלבים חדשים. במקום השלישי – רועה גרמני עם 1,835. במקום הרביעי נמצאים כלבי היורקשייר עם 1,556 כלבים ואחריהם במקום החמישי המלטז, עם 1,507 כלבים.

גזע השיצו הפך השנה לגזע המועדף על בעלי כלבים, לאחר שבשנה שעברה הוא היה רק במקום השלישי. כיום רשומים במאגר מעל 18 אלף כלבי שיצו. הפקינזים נדחקו למקום השני לאחר שלוש שנים בהן שמר הגזע על המקום הראשון. אחריהם נמצאים הרועה הגרמני במקום השלישי, לברדור במקום הרביעי. הפינצ'רים נמצאים במקום החמישי. עם זאת, מדובר רק בכלבים הגזעיים, משום שהכלבים המעורבים, כמו כל שנה, תופסים את המקום הראשון בלי שום עוררין – עם 262,254 כלבים רשומים.

נראה שלאירוויזיון הייתה השפעה גדולה על אוכלוסיית הכלבים בישראל, שכן "טוי" הוא השם שניתן בשנה החולפת להכי הרבה כלבים – עם 374 כלבים. אחריו נמצאים לואי לזכרים ולונה ובל לנקבות.

בין השמות המקוריים שניתנו השנה לכלבים הם אדומית, אוצר זהב, אטרקציה, דובי קטן, זנזיבר, חכם ,יוטיוב, יפיפיה, כוכב שביט, כרמיאל, מבסוטה, מג'נונה, מטייל, סייפן ועקומה.

והיכן הכלבים האלה חיים? אם למישהו היה ספק, גם השנה שומרת תל אביב על המקום הראשון ברשימת הערים אוהבות הכלבים, ובעיר נרשמו בשנה האחרונה 36,076. הרחק מאחוריה נמצאת ראשון לציון עם קצת יותר מ-15,500 כלבים, והיא הדיחה את חיפה שבה נרשמו השנה כ-400 כלבים פחות ממנה. במקום הרביעי ניצבת בירת הנגב ואחריה ירושלים.

את הרשימה סוגרת העיר החרדית מודיעין עילית, שם נרשמו רק ארבעה כלבים בשנת 2018.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

.

רשתות חברתיות

הכי פופולרי

הכי חם

כתבות שאולי יעניינו אותך