חוש ריח של כלבים: הסרטון הזה מדגים בצורה מדהימה איך הוא עובד

כלבים מנצלים את חוש הריח שלהם הרבה יותר טוב מבני אדם, בזכות מבנה ייחודי שהופך את האף שלהם למכשיר מדויק להפליא

תוכן עניינים

חוש ריח של כלבים

כל אחד יודע שחוש ריח של כלבים הוא הרבה יותר מפותח מזה של בני האדם. אבל עד שלא תראו את הסרטון הזה, לא תבינו עד כמה.

חוש ריח של כלבים חזק הרבה יותר משל בני אדם

למעשה, האף של כלבים מכילים יותר מפי 30 קולטני ריח מאשר האף שלנו, בני האדם. לנו יש כ-5 מיליון רספטורים (קולטני ריח), בעוד שלכלבים יש בממוצע בין 125 מיליון ל-220 מיליון רספטורים.

בנוסף, כלבים נהנים מחוש ריח יעיל הרבה יותר מזה של בני האדם, כי הם מסוגלים להריח ריחות שונים מכל נחיר בנפרד. ממש כמו שאנחנו שומעים עם האוזניים ויודעים מאיזה כיוון מגיע אלינו צליל מסויים, כך פועל חוש ריח של כלבים.

המבנה של אף הכלב הוא מכונה מדהימה. אם תהיתם למה משמשים החריצים הקטנים בצדי הנחיריים, יש לנו תשובה בשבילכם.

החריצים האלה נועדו לסייע לכלב לנשוף אוויר בלי לפזר את הריח שהגיע לנחיריים שלהם. האוויר יוצא מהחריצים הקטנים והריח שהגיע נותר בנחיריים.

בקיצור, חוש ריח של כלב הוא אחד הדברים המפותחים ביותר. מדובר במכונה מופלאה שיודעת לזהות כיוונים של ריחות, יודעת לזכור "גוונים" קלים של ריחות ולשייך אותם למצבים מסויימים.

אם אתם סקרנים לדעת יותר, אנחנו ממליצים לכם לפנות לווטרינר שמטפל בכלב שלכם. אנחנו בטוחים שהוא ישמח לספר לכם עוד על החבר על ארבע, ועל מערכות הגוף המדהימות שלו.

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

.

רשתות חברתיות

הכי פופולרי

הכי חם

כתבות שאולי יעניינו אותך

פתח תקווה: כנס מיוחד לבעלי כלבים

עיריית פתח תקווה תקיים כנס מיוחד לבעלי כלבים, הכולל טיפים לאילוף, תזונה נכונה עם שי לכל משתתף או משתתפת שיבואו לכנס. התרומה של חיות המחמד לשיפור המצב הבריאותי והנפשי של בני אדם ידועה זה מכבר, אולם רק לאחרונה, מאז פרוץ המלחמה, נוכחנו לראות עד כמה תורמים הכלבים בחזית ובקרבות, בבתי החולים ובמחלקות השיקום, ואפילו הכלבים בבתים המסייעים בעידוד והרגעה של המשפחות המפונות ושל האזרחים בעורף. מתוך כוונה להעניק להם חזרה, יזמה עיריית פתח תקווה כנס