מחקר: בשר לכלב עלול לגרום לסיכון עבורו ועבור הבעלים שלו

בשר לכלב - זה טוב או לא?
בקצרה:
מחקר חדש בדק 60 מנות מזון נא מתוצרת של עשר חברות באירופה. סלמונלה היא רק חלק מהבקטריות שנמצאו. החוקרים מזהירים בעלי הכלבים עלולים להידבק וממליצים להימנע מהאכלת הכלבים בבשר נא בבתים עם ילדים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תוכן עניינים

לתת בשר לכלב נתפס בעיני רבים כ דרך בריאה וטבעית יותר להאכיל את הכלבים שלהם, על פני המזון היבש שנמכר בחנויות.

אבל מחקר חדש שפורסם לאחרונה חושף תמונה מדאיגה: בדיקה של מנות בשר נא מתוצרת של חברות אירופיות גילה שהן מכילות רמות גבוהות של בקריות, שמסכנות את הכלבים – ואת הבעלים שלהם.

במסגרת המחקר, שנערך בשבדיה, נבחנו 60 מנות קפואות של מזון כלבים נא שנמכר על ידי עשרה יצרנים באירופה. החוקרים חיפשו בקטריות ספציפיות שעלולות לגרום לסיכון לבעלי חיים ולבני אדם.

מתוצאות המחקר עולה כי 31 אריזות מזון הכילו בקטריות ברמות שעברו את הרף שקבע האיחוד האירופי. בארבע מנות נמצאה סלמונלה, והחוקרים מצאו גם קמפילובקטר, גורם שכיח להרעלת מזון. החוקרים מצאו ב-18 מנות מזון גם Clostridium perfringens, שנגרמים בשל צואה והיגיינה נמוכה.

כמויות החיידקים היו שונות בין אריזות מזון של יצרני בשר לכלב שונים, ובכמה מקרים, נמדדו הבדלים בכמויות הבקטריות גם בקרב מנות של אותו יצרן.

תוצאות המחקר, שפורסם ב-BMJ journal Vet Record, מגלות כי ישנה "חשיבות גבוהה" לטיפול במזון נא לכלבים בצורה היגיינית ובטוחה. החוקרים ציינו כי בקטריות שנמצאו במיצי הבשר הנא עלולים להשפריץ ולהתפזר על מאכלים ומשטחים שונים. כך גם בני אדם עלולים להידבק במחלות שונות, בנוסף לאפשרות שיידבקו מנשיקה של הכלב שלהם אחרי האוכל.

המחקר ממליץ להימנע מהאכלה של מזון נא בבתים בהם יש ילדים, קשישים או מי שסובל ממערכת חיסונית חלשה. "המחקר הזה מעניק ראיות נוספות לחשש של וטרינרים בנוגע לאפשרות של סכנה לבריאות הכלבים ובני אדם כתוצאה מתזונה המבוססת על בשר נא", אמרה דניאלה דוס סנטוס, סגנית נשיא איגוד הווטרינרים הבריטי. "אנחנו ממליצים לכל מי שרוצה להתנסות במזון נא עבור הכלב שלו, שיתייעץ עם רופא וטרינר".

נגן וידאו

כתבות שאולי תאהבו

אוהבים כלבים?

הירשמו וקבלו את כל הטיפים של מגזין כלבים אליכם למייל

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק "להיות הורים לכלב" - קהילה של אנשים כמוך!