משרד החקלאות יעביר רבע מיליון ש"ח בשנה לפרויקט שמסייע לקשישים לגדל כלבים

משרד החקלאות הודיע היום (רביעי) כי יחבור לתכנית "חברים לעת זקנה" שהוקמה לפני עשר שנים על ידי ג'וינט ישראל ופועלת על ידי עמותת מטב בשיתוף תנו לחיות לחיות. המשרד ציין כי הוא יעביר תמיכה של יותר מרבע מיליון ש"ח בשנה עבור התכנית שהצליחה מאז הקמתה לסייע למאות בני גיל הזהב לטפל בחיות המחמד שלהם
קשישה עם כלב

משרד החקלאות הודיע היום (רביעי) כי יחבור לתכנית "חברים לעת זקנה" שהוקמה לפני עשר שנים על ידי ג'וינט ישראל ופועלת על ידי עמותת מטב בשיתוף תנו לחיות לחיות. המשרד ציין כי הוא יעביר תמיכה של יותר מרבע מיליון ש"ח בשנה עבור התכנית שהצליחה מאז הקמתה לסייע למאות בני גיל הזהב לטפל בחיות המחמד שלהם.

התוכנית מונעת נטישת בעלי חיים עקב חוסר יכולת לטפל בהם. ועל פי הודעת המשרד, החיבור למיזם יאפשר להרחיב אותו ולהעניק שמחת חיים לעוד עשרות בני הגיל השלישי, שפעמים רבות נאלצים לחיות לבדם. כך יוכל המיזם להרחיב את פעילותו ולאתר קשישים שאינם מגדלים היום כלבים אך מעוניינים לקלוט חבר חדש שמחפש בית. משרד החקלאות יממן את המזון של הכלב ואת הטיפולים הרפואיים. בנוסף, התמיכה של משרד החקלאות נועדה לסייע למצוא בתים זמניים או קבועים לכלבים וחתולים במקרה שבו הבעלים שלהם יאושפזו או חלילה ימותו.

במסגרת תכנית "חברים לעת זקנה" נתמכים כ-120 קשישים באזור המרכז, השרון ובאר שבע, על ידי כ-300 מתנדבים שמגיעים לבתי הקשישים, מטיילים עם הכלבים, מנקים את כלי האוכל והמים, לוקחים אותם לווטרינר ומסייעים בכל מה שכרוך בגידול בעל חיים.

"מדובר בפרויקט המשלב בין שתי מצוקות יום יומיות הנמצאות בקרבנו, והחיבור לפרויקט מהווה אבן דרך נוספת שמסייעת לשתי האוכלוסיות הללו", אמרה ד"ר נירית צפורי-ברקי, סגנית הממונה על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות. "מזה תקופה ארוכה שמשרד החקלאות נמצא במגעים עם התכנית החשובה והמרגשת הזו כדי למצוא דרך לתמוך במימונה. כיום, אנו גאים להיות חלק ממנה, וממכלול הערכים בהם אנו מאמינים, כגון: עזרה לזולת, וכמובן אהבת בעלי חיים".

תוכן עניינים

שתפו

2 תגובות

  1. אני בת 19 גרה לבד ועברתי משברים נפשיים ואשמח גם לעזרה בלגדל כלב כרגע אין לי יכולת לכך גם כלכלית זה יעזור לי מאד בהתמודדות עם הדיכאון והטראומה שעברתי…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

.

רשתות חברתיות

הכי פופולרי

הכי חם

כתבות שאולי יעניינו אותך

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

ולעוד אלפי הורים לכלבים שמשתפים ועוזרים אחד לשני