"שרוף בצורה קשה": גם השנה יסיירו פעילים בכל הארץ כדי למנוע התעללות בבעלי חיים במדורות

כמדי שנה, ל"ג בעומר יצויין גם הלילה במדורות רבות בכל רחבי הארץ. המדורות גורמות לשמחה אצל ילדים רבים, אך עבור בעלי חיים רבים מדובר ביום אסון של ממש. ישנם צעירים שמחליטים לנצל את היום הזה כדי להוציא לפועל את הפנטזיות הנוראיות שלהם ולהרוג חיות שונות - בעיקר חתולים, אבל גם כלבים ועוד

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תוכן עניינים

כמדי שנה, ל"ג בעומר יצויין גם הלילה (רביעי) במדורות רבות בכל רחבי הארץ. המדורות גורמות לשמחה אצל ילדים רבים, אך עבור בעלי חיים רבים מדובר ביום אסון של ממש. צעירים רבים מחליטים לנצל את היום הזה כדי להוציא לפועל את הפנטזיות הנוראיות שלהם ולהרוג חיות שונות – בעיקר חתולים, אבל גם כלבים ועוד.

פעילים למען זכויות בעלי החיים כבר מכירים את התוצאות הנוראיות של ל"ג בעומר, ובשמונה השנים האחרונות ישנה התארגנות של פעילים ומתנדבים בכל הארץ שעורכים סיורים באתרי המדורות המוכרזים וגם באלה שאינם מוכרזים, כדי לנסות ולאתר חיות במצוקה ולהציל את חייהם. הפעילים מחולקים לפי אזורים וערים, ובכל עיר ישנה חלוקה לתתי אזורים. הפעילות מאורגנת דרך קבוצת הפייסבוק סיורי ל"ג בעומר 2019 ודרך קבוצות וואטסאפ אזוריות שמפורסמות בה.

[wpforms id="5258" title="false" description="false"]

"אנחנו הולכים באזור כקבוצה. כשאנחנו מגיעים למדורה, אחד מהקבוצה מדבר עם באי המדורה – ילדים, נערים ומבוגרים – בעוד ששאר המתנדבים מנסים לזהות סימנים מחשידים כגון קרטון מרוחק וסגור, חבל או צידנית מרוחקת מעוררת חשד", סיפרה למגזין כלבים גל ספיבק, מאחראיות הסיורים בתל אביב.

גל מספרת כי הסיורים תרמו להעלאת המודעות בקרב הציבור וגם בקרב הרשויות, לפחות באזור תל אביב, וכיום מאתרים המתנדבים מקרים בודדים של התעללות. עם זאת, נראה שעדיין יש חשיבות לסיורים האלה ברחבי הארץ. כבר לפני תחילת המדורות דיווחו פעילי בעלי החיים בקבוצת הפייסבוק על "חתול שרוף בצורה קשה". החתול אושפז לטיפול במרפאה של תנו לחיות לחיות.

שירי קאלו בלקין, שמרכזת את הסיורים

רוצים להצטרף לסיורים? היכנסו לקבוצת סיורי ל"ג בעומר 2019 והירשמו לסיורים שיערכו הלילה.

אוהבים כלבים?

הירשמו וקבלו את כל הטיפים של מגזין כלבים אליכם למייל

כתבות שאולי תאהבו

מטחנת גורים בגלבוע

"מפעל לייצור גורים" נחשף בצפון: קרוב ל-90 כלבים חולצו, חלקם חתוכי אוזניים

קרוב ל-90 כלבים חולצו ממטחנת גורים בצפון הארץ, במושב שנמצא במועצה האזורית גלבוע. הכלבים נמצאו על ידי מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה ולחקירות (פיצו"ח) והשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, יחד עם כוחות שיטור של המועצה האזורית והרופא הווטרינר הרשותי

תנו לנו לרחרח עבורכם:

איפה מקרה החירום?
עוד רגע הווטרינר על הקו