אודי כלב המשטרה ואובריין \\ צילום: משטרת סטפורדשייר

דקר כלב משטרה וייכנס לכלא ל-21 חודשים

בקצרה:

אודי, כלב משטרה מאנגליה, נדקר בראשו וכמעט איבד אחת מעיניו. הדוקר נכנס למאסר, וראייתו של הכלב ניצלה על ידי טיפול וטרינרי מסור
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest

האיש שבתמונה הקטנה, דניאל אוסליבן, בן 29 מאנגליה, החל היום לרצות עונש מאסר של 21 חודשים, לאחר שהורשע בתקיפה של כלב משטרה. בתחילת יולי, הגיע אוסליבן למרכז קניות כשהוא חמוש בסכין. כמה שוטרים ניגשו אליו ובהם גם אודי, כלב משטרה בתפקיד.

אוסליבן סירב לדרישת המשטרה להפיל את הסכין מידיו, ואף השליך לעברם בקבוק זכוכית. התובע במשפט אמר כי "כתוצאה מהסירוב שלו להניח את הנשק, כלב המשטרה שוחרר לפעולה". הוא הוסיף כי אודי הכלב התקרב אל אוסליבן – וזינק. 

אודי כלב המשטרה \\ צילום: משטרת סטפורדשייר

בתגובה, אוסליבן דקר את הכלב בסכין שהייתה ברשותו, באזור העיניים. הוא ניסה לתקוף את הכלב שוב לפני שהצליח לברוח לרגע קצר, אך השוטרים חישמלו אותו בטייזר והוא נפל על הרצפה. במהלך מעצרו בעט אוסליבן בראשו של אחד השוטרים.

על פי הדיווח המשטרתי, אוסליבן פונה לבית החולים לטיפול בפציעה בראשו אותה ספג כשנפל על הרצפה לאחר שחושמל. בדרך לבית החולים הוא המשיך להיות אלים ותוקפני כלפי אנשי הצוות הרפואי ושוטרים שהיו עמו.

"היה לו מזל"

על פי התביעה, אודי נדקר פעם או פעמיים בפניו, כאשר דקירה אחת חדרה בסמוך לגלגל העין. "הווטרינר שטיפל בכלב אמר כי היה לו מזל שלא איבד את עינו באירוע".

קיבל 21 חודשי מאסר. אובריין \\ צילום: משטרת סטפורדשייר

למרות החוק החדש באנגליה שמטיל עונש מאסר על מי שתוקף כלב משטרה, בית המשפט גזר על אוסליבן שלושה חודשים בלבד על הדקירה של אודי. 18 חודשי מאסר נוספים נגזרו על התוקף בשל החזקת הסכין ובקבוק הזכוכית.

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק "מוצרים לכלבים בלי לקרוע את הכיס" ותתחילו לפנק את הכלב שלכם