מזעזע: אזרחים סינים משליכים כלבים למותם מחשש להפצת וירוס קורונה

וירוס הקורונה גורם לחרדה בסין, ופייק ניוז שהופצו ברשתות החברתיות רק מגבירות אותו, והניסיונות להילחם בפייק ניוז לא מצליחים

תוכן עניינים

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

כמה חיות מחמד בסין, ובהן כלבים רבים, הושלכו מבניינים גבוהים אל מותם. המעשה הנורא והמזעזע נעשה בעקבות שמועות כי כלבים עשויים להעביר את הוירוס הקטלני קורונה שמטיל את אימתו בכל רחבי העולם.

אחד הכלבים אותר ללא רוח חיים לאחר שככל הנראה הוא הושלך ממגדל בעיר טיאנג'ין שבמחוז הבאי. התקשורת המקומית מדווחת כי הכלב הושלך אל מותו לפנות בוקר. הוא פגע במכונית חונה לפני שהוטח בקרקע.

התקשורת הסינית דיווחה על עוד חיות בית שהושלכו אל מותן בערים שונות ברחבי המדינה. המעשים האכזריים נעשו לאחר ראיון שהעניקה ד"ר לי לנג'ואן לערוץ הטלויזיה המרכזי בסין. "במידה וחיות מחמד באות במגע עם נשאים של הוירוס, יש לשים אותן בבידוד", אמרה לנג'ואן.

עם זאת, כלי תקשורת אחרים בסין עיוותו את דבריה של הד"ר ודיווחו כי "כלבים וחתולים עשויים להפיץ את הוירוס". השמועה התפשטה במהירות לאחר שאחד מכלי התקשורת פרסם את הציטוט השגוי ברשתות החברתיות הסיניות.

הסערה בעקבות הדברים לא נרגעה, ולכן הטלויזיה הממלכתית בסין פרסמה ברשתות החברתיות ציטוט של ארגון הבריאות העולמי, לפיו אין הוכחה לכך שחיות מחמד עשויות להפיץ את הוירוס המסוכן.

ההד של המעשים הנוראים שנעשו בשל דיווח שגוי הגיע גם אל מחוץ לגבולות סין. בן פירסון, מנהל הקמפיינים של ארגון הצלת החיות העולמי קרא לרשויות בסין לסייע בעצירת הפצת המידע המוטעה". הוא הוסיף כי הארגון קורא לבעלי חיות מחמד להמשיך לשמור עליהן לפחות עד שיתגלה מידע נוסף בנוגע לוירוס הקטלני.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תנו לנו לרחרח עבורכם:

אוהבים כלבים?

הירשמו וקבלו את כל הטיפים של מגזין כלבים אליכם למייל

כתבות שאולי תאהבו

איפה מקרה החירום?
עוד רגע הווטרינר על הקו