בגלל הקורונה: כלבים נמצאים בסכנה – למרות שהם לא נדבקים

כלבים וחתולים לא יכולים להידבק בוירוס הקורונה שמסוכן לבני אדם. בזכות חברה אחת אנחנו יכולים גם להיות בטוחים בזה. ועדיין, הם נמצאים בסכנה בכל מקום שבו המגפה פוגעת

תוכן עניינים

קורונה כלב - למה הם סובלים מזה?

חברת Idexx Laboratories, שמפתחת טכנולוגיות ומוצרים רפואיים לבעלי חיים, בדקה אלפי דגימות של כלבים וחתולים כדי לברר אם חיות הבית שלנו עלולים להידבק בווירוס הקורונה.

התוצאה חד משמעית: כלבים וחתולים לא יכולים להידבק בקורונה.

"התוצאות האחרונות מתיישרות עם ההבנה של מומחים עד כה, לפיה וירוס COVID-19 מועבר מאדם לאדם, ולא באמצעות חיות הבית", ציינה החברה בהודעה לעיתונות, "אם הכלבים שלכם מראים סימני מחלה – גשו לווטרינר כדי לבדוק את המחלות הרגילות".

"חיות מחמד הן חלק חשוב מהמשפחה שלנו. אנחנו רוצים שיהיו בריאים ובטוחים", אמר ג'ף מזלצקי, בכיר בחברה, "אנחנו נמשיך לנטר את התקדמות הנגיף ואת בריאות הכלבים והחתולים בכל העולם, באמצעות רשת של מעבדות ככל שנצטרך".

לחברת Idexx Laboratories יש לא פחות מ-80 מעבדות ברחבי העולם.

ממצאי המחקר האחרון מאשש את קביעת המוסדות הווטרינריים עד כה כי כלבים וחתולים לא נשאים בקורונה.

למרות זאת, הוירוס שלא פוגע באופן ישיר בכלבים ובחתולים – מכניס אותם לסכנה של ממש.

המון חיות בית בווהאן, מוקד מגיפת הקורונה, מתו – או נמצאות בסכנת חיים – בגלל שהבעלים שלהם נטשו אותן בזמן שהתפנו מבתיהם.

"אנחנו יודעים שהרבה כלבים וחתולים נותרו מאחור בדירות בווהאן, כאשר תושבים פונו. אבל גם במקומות אחרים זה קרה", אמרה וונדי היגינס, מנהלת התקשורת בארגון Humane Society International.

"עדיין לא ברור לנו כמה כלבים נפגעו מהתופעה הזאת, אבל פעילים בווהאן כבר חילצו בעלי חיים מ-1,000. המספר בכל המדינה יהיה גבוה הרבה יותר", הוסיפה.

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

.

רשתות חברתיות

הכי פופולרי

הכי חם

כתבות שאולי יעניינו אותך

פתח תקווה: כנס מיוחד לבעלי כלבים

עיריית פתח תקווה תקיים כנס מיוחד לבעלי כלבים, הכולל טיפים לאילוף, תזונה נכונה עם שי לכל משתתף או משתתפת שיבואו לכנס. התרומה של חיות המחמד לשיפור המצב הבריאותי והנפשי של בני אדם ידועה זה מכבר, אולם רק לאחרונה, מאז פרוץ המלחמה, נוכחנו לראות עד כמה תורמים הכלבים בחזית ובקרבות, בבתי החולים ובמחלקות השיקום, ואפילו הכלבים בבתים המסייעים בעידוד והרגעה של המשפחות המפונות ושל האזרחים בעורף. מתוך כוונה להעניק להם חזרה, יזמה עיריית פתח תקווה כנס