מטחנת גורי שיצו, צ'יוואווה פודל וקוואליר אותרה בצפון הארץ

במהלך פעילות של משטרת ישראל, השוטרים נכנסו למחסן חשוד והופתעו לגלות בו עשרות גורים במצב הזנחה קשה. הם פונו למתקן של משרד החקלאות לשיקום

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תוכן עניינים

מטחנת גורים אותרה היום (רביעי) במהלך פעילות משטרתית בעוספייה שצפון הארץ. במקום אותרו לא פחות מ-40 כלבים שיועדו לגידול, להרבעה ולמכירת גורים. כל הכלבים הוחזקו בתאים קטנים ומוזנחים, במחסן של גבר בשנות ה-60 לחייו המתגורר בחיפה. 

עם הגעת השוטרים למחסן, הם נדהמו לגלות עשרות כלבים מגזעים קטנים, כגון: שיצו, צ'יוואווה, פודל וקוואליר, המוחזקים במקום. השוטרים הזעיקו את השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות

עם הגעת צוות של מפקחי יחידת הפיצו"ח ורופאה ווטרינרית מטעם השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות למקום, עלה החשד שמדובר בבית גידול פיראטי להרבעת כלבים ולמכירתם.

הכלבים שנמצאו במקום אינם מחוסנים או רשומים על פי חוק. כל הכלבים שנמצאו במקום הוחזקו בתנאים מחפירים, חלקם בכלובים קטנים שאינם מספיקים לגודלם של הכלבים וחלקם בתאים קטנים ומלוכלכים. 

אחד הכלבים שנמצאו במחסן \ צילום: באדיבות משרד החקלאות

גם המים והאוכל שהוצע לכלבים היה מפוזר ולא היה טרי. יחד עם זאת, ניתן היה לראות כי מצבם הפיזי בסדר, אך הם מפוחדים ומבולבלים, כתוצאה מההזנחה שחוו במקום. 

תיעוד מטחנת הגורים

הכלבים לא הוצאו לטיולים, והיו סגורים בבית החשוך, דבר שכמובן הזיק להם. כל הכלבים שהיו במקום הועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות, לקבלת טיפול רפואי ראשוני ושיקום. בעל המקום נלקח לחקירה על ידי המשטרה בגין המקרה שלשמו הגיעה המשטרה למקום מלכתחילה, ולאחר מכן, יועבר החשוד לחקירת משרד החקלאות ופתיחת הליכים משפטיים בגין הפרות צער בעלי חיים שנמצאו במקום.

אוהבים כלבים?

הירשמו וקבלו את כל הטיפים של מגזין כלבים אליכם למייל

כתבות שאולי תאהבו

מטחנת גורים בגלבוע

"מפעל לייצור גורים" נחשף בצפון: קרוב ל-90 כלבים חולצו, חלקם חתוכי אוזניים

קרוב ל-90 כלבים חולצו ממטחנת גורים בצפון הארץ, במושב שנמצא במועצה האזורית גלבוע. הכלבים נמצאו על ידי מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה ולחקירות (פיצו"ח) והשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, יחד עם כוחות שיטור של המועצה האזורית והרופא הווטרינר הרשותי

תנו לנו לרחרח עבורכם:

איפה מקרה החירום?
עוד רגע הווטרינר על הקו