השפעת כלבים על ילדים: מה המדענים אומרים על זה?

אנחנו כבר יודעים שילדים אוהבים כלבים, ולהיפך. אבל המחקר הזה מגלה שכדאי לכם מאוד לאמץ כלב אם יש לכם ילדים קטנים

תוכן עניינים

כולם כבר יודעים שכלבים וילדים תמיד גונבים את ההצגה (גם חתולים, אבל זה לא המקום המתאים). כעת, מחקר חדש שהתפרסם שופך אור על היתרונות שיש לילדים שגדלים לצד כלבים בבית. 

על פי המחקר, לילדים כאלה יש 23% פחות סיכוי לפתח בעיות תקשורת ובעיות חברתיות מאשר ילדים שגדלים בבית בלי כלב. 

הנתונים האלה עולים ממחקר שנמשך שלוש שנים ובו נבדקו 1,646 משפחות עם ילדים בני 2 עד 5.

החוקרים גילו כי לילדים שגדלו לצד כלבים יש 30 אחוז פחות סיכוי לפתח התנהגות אנטי-חברתית, ו-40 אחוזים פחות סיכוי לפתח בעיות חברתיות עם בני גילם. זאת, לעומת ילדים שגדלים בבית ללא כלב. 

אם זה לא מספיק, החוקרים גילו עוד כי ילדים שגדלו עם כלבים הם ילדים נחמדים ונדיבים יותר. לילדים כאלה יש 34% יותר סיכוי לפתח התנהגות חברתית טובה, כמו עזרה לחברים שלהם. 

החוקרים ביקשו לבדוק את הנושא יותר לעומק, וחקרו כמה זמן הילדים האלה משחקים עם הכלבים המשפחתיים.

הם גילו כי ילדים שנהנו מזמן משחק עם הכלב לפחות שלושה או ארבעה פעמים בשבוע, נוטים להיות יותר אדיבים ומלאי חמלה כלפי אחרים – ב-74% יותר מאשר ילדים אחרים שמשחקים פחות זמן עם הכלבים שלהם. 

אחד החוקרים ציין כי "עצם ההימצאות של כלב משפחתי מקושר להתנהגות רגשית חיובית".

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

.

רשתות חברתיות

הכי פופולרי

הכי חם

כתבות שאולי יעניינו אותך

פתח תקווה: כנס מיוחד לבעלי כלבים

עיריית פתח תקווה תקיים כנס מיוחד לבעלי כלבים, הכולל טיפים לאילוף, תזונה נכונה עם שי לכל משתתף או משתתפת שיבואו לכנס. התרומה של חיות המחמד לשיפור המצב הבריאותי והנפשי של בני אדם ידועה זה מכבר, אולם רק לאחרונה, מאז פרוץ המלחמה, נוכחנו לראות עד כמה תורמים הכלבים בחזית ובקרבות, בבתי החולים ובמחלקות השיקום, ואפילו הכלבים בבתים המסייעים בעידוד והרגעה של המשפחות המפונות ושל האזרחים בעורף. מתוך כוונה להעניק להם חזרה, יזמה עיריית פתח תקווה כנס