משרד החקלאות מזהיר: בית הגידול הזה מוכר כלבים בניגוד להנחיות

כבר כתבנו רבות במגזין כלבים על בתי גידול לא מורשים ועל מטחנות גורים. כעת, משרד החקלאות מזהיר מפני אחד מבתי הגידול האלה, בשל חיידק מסוכן שהתגלה בכלבים שנרכשו במקום

תוכן עניינים

וטרינר מטפל בכלב

לפני כחודש התגלו מספר כלבים מגזעים שונים הנגועים במחלת ברוצלה קאניס בבית גידול "גור באהבה" באלון הגליל. מדובר במחלה מסוכנת לבעלי החיים ולבני אדם.

בשל כך, משרד החקלאות הוציא צו הסגר למקום, הקובע כי אין להוציא את הכלבים מהמתקן אלא אם עברו עיקור או סירוס, בהתאמה למין, וטיפול אנטיביוטי מתאים. 

בימים האחרונים נודע לשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות כי מתבצעת מכירה של כלבים מהמקום, ללא עיקור או סירוס, ללא מתן טיפול אנטיביוטי ובניגוד להנחיות. 

משרד החקלאות קורא לציבור שלא לקנות או לאמץ כלבים מבלי לוודא את מקורם ומצבם הרפואי. נוסף על כך, השירותים הווטרינריים ממליצים לציבור לבצע בדיקת דם (סרולוגיה) לברוצלה קאניס טרם קניית כלב, לשם הבטחת בריאותם ובריאות בני ביתם. ניתן לבצע בדיקה כאמור גם במעבדות המכון הווטרינרי של המשרד בבית דגן (בעלות סמלית של 50 ₪).

במשרד מציינים כי ההנחיות לטיפול בכלבים חיוביים לברוצלה הן בהתאם להמלצות משרד החקלאות האמריקאי (USDA). 

כלבים חיוביים לברוצלה מחויבים בעיקור/סירוס וטיפול אנטיביוטי, ויוכלו להיות מועברים לבתים חדשים רק לאחר הטיפול במחלה, הסכמה מדעת של המשפחה המאמצת לקבל כלב שאובחן כנגוע בברוצלה, הדרכת המשפחה המאמצת בנושא ברוצלה קאניס והמשך מעקב אחר בריאות הכלב מדי 3 חודשים. 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

.

רשתות חברתיות

הכי פופולרי

הכי חם

כתבות שאולי יעניינו אותך