ריקול למזון כלבים שגרם למותם של עשרות כלבים בארצות הברית

משרד החקלאות פרסם הודעת ריקול למותג של מזון כלבים, בעקבות מקרי מוות שפקדו כלבים שאכלו אותו בארצות הברית. כל הפרטים בכתבה
ריקול מזון לכלבים

מנהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, פרסם הודעה על החזרה יזומה (recall) של היצרן האמריקאי Midwestern pet food inc המייצר מזון לכלבים תחת המותג "ספורטמיקס" (SPORTMIX).

זאת, עקב מקרי תמותה ותחלואה של חיות מחמד אשר צרכו מזון מהמותג בארה"ב. בהודעת הריקול של החברה היצרנית הוחזרו כל המוצרים המכילים תירס ואשר תאריך התפוגה שלהם הוא ה9/7/2022.

בעקבות הודעה ה-FDA, האגף לפיקוח מזון בעלי חיים בשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות מפרסם הודעת ריקול  עקב חשש למקרים דומים.

יבואן החברה בישראל "My Pet" פועל בשיתוף פעולה מלא ואסף את כלל מוצרי המותג, לרבות אלו שלא נכללו בהודעת ה-FDA.

מבדיקות אשר נעשו בשיתוף עם היבואן נמצא כי האצוות בהם נמצא הרעלן לא יובאו לארץ, אם כי עדיין יתכן שאצוות אלו עשו דרכן לארץ בייבוא אישי.

עם זאת, מבדיקות מעבדה שביצע משרד החקלאות למדגם ממוצרי "ספורטס-מיקס" עולה כי גם אצווה מקומית אשר לא סומנה כאצווה בעייתית בהודעה ה-FDA, נמצאה עם רמות אפלוטוקסין חריגות הגבוהות מהרמות המקסימליות המותרות.

הרעלן עלול לגרום למספר תופעות קליניות בחיות מחמד, בכללן: איבוד תאבון, הקאות, צהבת, שלשול ובמקרים מסוימים אף מוות. 

משרד החקלאות ופיתוח הכפר קורא לכלל החנויות לממכר מזון לבעלי חיים, לציבור הווטרינרים ולבעלי חיות המחמד לגלות ערנות ומשנה זהירות, ולוודא כי אינם מחזיקים מזון מהמותג "ספורט-מיקס".

בכל מקרה של חשד לתחלואה יש לפנות לווטרינר המטפל. בנוסף, מבקשים במשרד החקלאות מציבור הווטרינרים ליידע אותנו בכל חשד לתחלואה בהקשר למזון זה ושל מזונות אחרים מהיצרן Midwestern pet food inc.

נכון לשעה זו בארצות הברית ישנם כ-70 מקרי מוות וכ-80 מקרי תחלואה מדווחים כתוצאה מצריכת מזון זה. החקירה של המקרה בארצות הברית עדיין לא הסתיימה ועל כן תיתכן הרחבה של מוצרי המזון אשר יוסרו מהמדפים. על כן, כמשנה זהירות, ביצע היבואן בארץ  החזרה יזומה של כלל מוצרי המותג.

תוכן עניינים

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

.

רשתות חברתיות

הכי פופולרי

הכי חם

כתבות שאולי יעניינו אותך

פתח תקווה: כנס מיוחד לבעלי כלבים

עיריית פתח תקווה תקיים כנס מיוחד לבעלי כלבים, הכולל טיפים לאילוף, תזונה נכונה עם שי לכל משתתף או משתתפת שיבואו לכנס. התרומה של חיות המחמד לשיפור המצב הבריאותי והנפשי של בני אדם ידועה זה מכבר, אולם רק לאחרונה, מאז פרוץ המלחמה, נוכחנו לראות עד כמה תורמים הכלבים בחזית ובקרבות, בבתי החולים ובמחלקות השיקום, ואפילו הכלבים בבתים המסייעים בעידוד והרגעה של המשפחות המפונות ושל האזרחים בעורף. מתוך כוונה להעניק להם חזרה, יזמה עיריית פתח תקווה כנס

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

ולעוד אלפי הורים לכלבים שמשתפים ועוזרים אחד לשני