נקסגארד או ברבקטו: מה עדיף? כל ההבדלים בין שני תכשירי ההדברה לכלבים

טבליות לעיסה נגד פרעושים וקרציות יעילות מאוד בהגנה על כלבים. אבל מה עדיף, נקסגארד או ברבקטו? המאמר הזה יעשה לכם סדר בבחירת תכשיר ההדברה המתאים

תוכן עניינים

נקסגארד או ברבקטו

כל וטרינר יגיד לכם שקרציות עשויות לגרום לסכנה בריאותית לכלבים, ולכן חשוב להשתמש בתכשירי הדברה כדי למנוע קרציות ופרעושים.

אבל איך אפשר לדעת מה עדיף לכלב שלי – נקסגארד או ברבקטו? במאמר הזה נעמוד על ההבדלים בין שני התכשירים השונים, כדי לסייע לכם לקבל את ההחלטה שמתאימה לכם ולכלבים שלכם.

לפני שנתייחס להבדלים בין השניים, כדאי לציין בכמה מילים את החשיבות בשימוש בתכשירי הדברה נגד פרעושים וקרציות.

הבעיה הגדולה בקרציות היא טפיל דם שנמצא בגוף שלהן, ונקרא "ארליכיה קנוס". בזמן שהקרציה מוצצת את דם הכלב, הטפיל הזה עשוי לעבור אליו ולהדביק אותו בקדחת קרציות.

הקדחת הזאת פוגעת בקרישת הדם של הכלב, לדימומים שונים בחניכיים ובאף הכלב ואף לאנמיה קשה. במקרים חמורים, קדחת קרציות עשויה אפילו לגרום למוות של הכלב.

נקסגארד או ברבקטו – מה ההבדל בין השניים?

משך פעילות

נקסגארד או ברבקטו הם תכשירי הדברה שניתנים לכלבים דרך הפה. מדובר בטבליות לעיסה יעילות מאוד נגד קרציות ופרעושים.

נקסגארד הוא טבליית לעיסה שמעניקה עד 4 שבועות של הגנה מפני קרציות ופרעושים. זאת, לעומת ברבקטו שמעניקה עד 12 שבועות הגנה מפרעושים וקרציות.

האם מותר לתת את הטבלייה לגורים?

ניתן לתת טבליית נקסגארד או ברבקטו לכלבים גורים מגיל שמונה חודשים, כל עוד הם שוקלים מעל 2 קילוגרם.

חומר פעיל

בכל אחת מהטבליות האלה, נקסגארד או ברבקטו יש חומר פעיל שונה. בטבליות ברבקטו, החומר הפעיל הוא fluralaner. בטבליות נקסגארד, החומר הפעיל הוא afoxolaner.

ברבקטונקסגארד
משך פעילות12 שבועות4 שבועות
חומר פעיל fluralaner afoxolaner
מאיזה גיל מותר לתת8 חודשים8 חודשים
מאושר ע"י ה-FDAכןכן

שני התכשירים האלה, נקסגארד או ברבקטו, מאושרים לשימוש על ידי ה-FDA האמריקני, ומומלצים על ידי וטרינרים רבים בכל רחבי העולם.

לפני רכישה או שימוש בכל אחד מתכשירי ההדברה האלה, אנחנו ממליצים להתייעץ עם הוטרינר המטפל. אין לראות במאמר הזה המלצה לרכישת תכשיר הדברה כזה או אחר לכלבים.

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

.

רשתות חברתיות

הכי פופולרי

הכי חם

כתבות שאולי יעניינו אותך

פתח תקווה: כנס מיוחד לבעלי כלבים

עיריית פתח תקווה תקיים כנס מיוחד לבעלי כלבים, הכולל טיפים לאילוף, תזונה נכונה עם שי לכל משתתף או משתתפת שיבואו לכנס. התרומה של חיות המחמד לשיפור המצב הבריאותי והנפשי של בני אדם ידועה זה מכבר, אולם רק לאחרונה, מאז פרוץ המלחמה, נוכחנו לראות עד כמה תורמים הכלבים בחזית ובקרבות, בבתי החולים ובמחלקות השיקום, ואפילו הכלבים בבתים המסייעים בעידוד והרגעה של המשפחות המפונות ושל האזרחים בעורף. מתוך כוונה להעניק להם חזרה, יזמה עיריית פתח תקווה כנס