ההתאחדות הישראלית לכלבנות חוגגת יובל בתערוכת הכלבים הבינלאומית

ההתאחדות הישראלית לכלבנות חוגגת חמישים שנות פעילות בתערוכת כלבים מיוחדת - וכולם מוזמנים
תערוכת הכלבים הבינלאומית: צילום טטיאנה בוקנוביץ

אלף כלבים, ממאה גזעים שונים, צפויים להתחרות ביום שבת הקרוב (6.5.23) על תואר כוכב התערוכה וכוכב היובל. זאת, במסגרת תערוכת הכלבים הבינלאומית הגדולה בישראל.

בתערוכה, שחוזרת בחסות "רויאל קנין", כלבי רועים, דוברמן, פינצ'ר, שנאוצר גזעי דוגה דוגה, מולוסים, טריירים, דקלים, גזעי שפיץ, האונדס, כלבי ציד, רטריבר וספניאל, כלבים זעירים וכלבי רוח וכמובן הגזע הלאומי של ישראל- הכלב הכנעני. 

ההיסטוריה של הכלבנות העברית

לראשונה, לרגל חגיגות היובל להיווסדה של ההתאחדות הישראלית לכלבנות וקבלתה לארגון ה-FCI (הפדרציה הבינלאומית לכלבנות), יוקרנו מצגות במסגרת התערוכה שיעסקו בכלבנות העברית עוד מימי טרום הקמת המדינה שליוותה את ההתיישבות וסייעה במאבק לאורך הגבולות בישראל, לצד ההיסטוריה של הכלבנות המתועדת בישראל השזורה בסיפור הציוני.

צילום: נדב פרגר
צילום: נדב פרגר

הכלבים  יתחרו על תארים בזירות הגזע ולאחר מכן יתחרו המנצחים במקצי הזירה המרכזית שתכלול תחרות זוגות, קשישים, גורים וצעירים וימדדו על פי: מבנה גופם, תנועתם, אופיים, פרוותם ועוד. לאחר שיוכרז הזוכה מכל גזע, הם יתחרו ביניהם על תואר "כוכב היובל" הנכסף.

עוד במסגרת התערוכה, הקהל הרחב ייהנה ממופעי כלבים מרהיבים כגון: מופע אג'יליטי –  ספורט בו מתחרים צוותים – אדם וכלב – במעבר מכשולים ומשוכות;  מופעי כלבי עבודה ושירות המדגימים משמעת, הגנה והצלה; ענפי ספורט נוספים המעלים על נס את הקשר בין אדם וכלב כמו מופע פריזבי, "רוקדים עם כלבים" ועוד.  

לחבר את הקהל לעולם הכלבנות

לרגל האירוע, יגיע יו"ר ארגון ה-FCI העולמי, דר' תאמאס ג'אקל מהונגריה, יחד עם צוות השיפוט הכולל שופטים בינלאומיים שיגיעו ממגוון מדינות: ספרד, הולנד, הונגריה, אסטוניה, פולין, סרביה, סלובניה וכמובן ישראל.

צילום: יגאל פרדו
צילום: יגאל פרדו

דורון ראכלין, יו"ר ההתאחדות הישראלית לכלבנות: "השנה אנו מציינים את שנת היובל בתערוכה חגיגית במיוחד, ולכן נעניק למנצחים תואר ייחודי, "מנצח היובל" ותעודה מיוחדת שהופקה במיוחד לכבוד תערוכה זו. אני שמח לציין כי תערוכה זו בדומה לקודמותיה, שברה את שיאי הרישום, גם טרום עידן הקורונה. זוהי הזדמנות נהדרת להציג את הכלבנות שלנו בפני הקהל הישראלי. מטרת התערוכה והצגת הכלבים היא בראש ובראשונה לחבר ולקרב את הקהל הרחב לעולם הכלבנות המתועדת, ללמוד להבין אותם וכמובן להכיר את המאפיינים השונים של כל גזע. כל זה לא היה קורה ללא סיועם של הפעילים המסורים, בוועדות ובמועדונים, וזה המקום להודות לכל העושים במלאכה ולשותפינו  לדרך, חברת 'רויאל קנין'."

תערוכת הכלבים הבינלאומית: צילום טטיאנה בוקנוביץ
תערוכת הכלבים הבינלאומית: צילום טטיאנה בוקנוביץ

קריסטיאן טאשב, מנכ"ל 'רויאל קנין' ישראל: "אנו מברכים את ההתאחדות הישראלית לכלבנות לרגל שנתה ה-50 ושמחים על שיתוף הפעולה שנמשך עשרות שנים. אנו גאים לתמוך בארגון שמפקח בצורה מסודרת על גידול כלבים ודואג להם לבית חם ולתנאי מחייה הולמים, ושמחים על פעילותם הענפה לאורך השנה הכוללת כנסים ותערוכות שהן חגיגה לאוהבי הכלבים. 'רויאל קנין' מעודדת כלבנות מפוקחת וגידול אחראי למניעת נטישה, ונותנת פתרונות תזונה ובריאות המותאמים לגזעים, גילאים וצרכים בריאותיים והתפתחותיים של כל סוגי הכלבים."

התערוכה תתקיים ביום שבת 6.5.2023 בין השעות 09:00-16:00
בביתן 1 "אקספו", גני התערוכה בתל אביב,
הכניסה בתשלום:
לרכישת כרטיסים  
(החל מ-50 ש"ח ברכישה מוקדמת. כניסת ילדים עד גיל 5 בחינם)

תוכן עניינים

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

.

רשתות חברתיות

הכי פופולרי

הכי חם

כתבות שאולי יעניינו אותך

פתח תקווה: כנס מיוחד לבעלי כלבים

עיריית פתח תקווה תקיים כנס מיוחד לבעלי כלבים, הכולל טיפים לאילוף, תזונה נכונה עם שי לכל משתתף או משתתפת שיבואו לכנס. התרומה של חיות המחמד לשיפור המצב הבריאותי והנפשי של בני אדם ידועה זה מכבר, אולם רק לאחרונה, מאז פרוץ המלחמה, נוכחנו לראות עד כמה תורמים הכלבים בחזית ובקרבות, בבתי החולים ובמחלקות השיקום, ואפילו הכלבים בבתים המסייעים בעידוד והרגעה של המשפחות המפונות ושל האזרחים בעורף. מתוך כוונה להעניק להם חזרה, יזמה עיריית פתח תקווה כנס

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

ולעוד אלפי הורים לכלבים שמשתפים ועוזרים אחד לשני