סין שיבטה את "שרלוק הולמס של כלבי המשטרה" כדי לייצר כלבים יעילים יותר

קונשון, שנולד לפני שלושה חודשים, יעבור אימונים אינטנסיביים לאיתור סמים, לאירועים עם קהל רב ולחיפוש אחר ראיות. הוא צפוי להצטרף לשורות המשטרה כבר בעוד שבעה חודשים, כשיהיה רק בן עשרה חודשים

תוכן עניינים

כלב משטרה ומפעיל

מדענים בדרום מזרח סין שיבטו כלב שזכה לכינוי "השרלוק הולמס של כלבי המשטרה". לדברי הסינים, הם עשו זאת במטרה לקצר את עלויות וזמן ההכשרה של כלבי משטרה. כך פורסם היום (רביעי) בתקשורת הסינית.

הכלב, קונשון, שובט מ-DNA של כלב הרחה על ידי חברת סינוג'ן ביוטכנולוג'י מבייג'ינג ועל ידי האוניברסיטה לחקלאות של מחוז יונאן. ההליך נעשה בתמיכת המשרד לביטחון פנים. כך דווח בעיתון גלובל טיימס, שנמצא בשליטת הממשל.

סינוג'ן מקווה להגיע לשיבוט סדרתי של כלבי משטרה במטרה לצמצם באופן משמעותי את זמן ההכשרה והאימונים. כך אמר מנכ"ל החברה ז'או ג'יאנפינג לעיתון הסיני. הוא הוסיף כי עלויות הליך השיבוט הוא מחסום שיש לעבור.

קונשון, שנולד לפני שלושה חודשים, יעבור אימונים אינטנסיביים באיתור סמים, באירועים עם קהל רב ובחיפוש אחר ראיות. הוא צפוי להצטרף לשורות המשטרה כבר בעוד שבעה חודשים, כשיהיה רק בן עשרה חודשים.

על פי הפרסום, אילוף כלבי משטרה נמשך בדרך כלל חמש שנים ועלות האילוף מוערכת בכחצי מיליון יואן (כרבע מיליון שקלים). למרות ההשקעה הרבה, בתחילת הדרך אין שום ערובה שהכלב יצליח לעבור את ההכשרה המפרכת.

העיתון לא פרסם את עלות הליך השיבוט.

בשנת 2005 הצליחו מדענים מקוריאה הדרומית לשבט לראשונה כלב. שנתיים מאוחר יותר, המדינה החלה לשבט לברדור רטריבר לתפקידי הרחת סמים במכס. כך על פי פרסום בצ'יינה דיילי.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

.

רשתות חברתיות

הכי פופולרי

הכי חם

כתבות שאולי יעניינו אותך